کارگاه تاپستری

350,000 تومان
در حال ثبت نام

رزرو تمامی دوره ها برای دانشجویان دانشگاه هنر با 20% تخفیف همراه است.

کارگاه تاپستری به همراه نمایشگاه دستاوردهای هنرجویان

خلاقیت در خانه: تاپستری هنری است از قلب تاریخ. بافت تاپستری در دوران تاریخی خود کاربردی مانند تابلو نقاشی داشته است. پارچه‌ای پودنما که به‌ صورت دیوارکوب به کار می‌رفته و از آن برای زیبایی سازی محیط استفاده می گشته است. موضوعات این دیوارکوب‌ها اغلب وقایع تاریخی یا آیینی بوده است، ولی امروزه این هنر حدی نمی‌شناسد! برای این منظور مصاحبه‌ای داریم با خانم شیرین افلاطونی؛ هنرمندی که در این حوزه فعالیت می‌کند. پس از مصاحبه با این هنرمند فهمیدم چقدر دنیای هنر می‌تواند بی‌انتها و بی چهارچوب باشد و چقدر ساده می‌توان در تاروپود یک اثر هنری غرق شد.

هنر تاپستری، هنر بافت ایده با مواد مختلف است. شاید این جمله کوتاه تعریفی جامع از این هنر باشد که قابل‌تعمیم به‌تمامی ابعاد دنیای خلاقانه این رشته است؛ درواقع تنوع بیانی هنر تاپستری به‌اندازه‌ای است که می‌توان همیشه با دیدی نو به آن نگریست. هنرمند در این هنر می‌تواند بدون محدودیت به بافت و ساخت افکارش می‌پردازد.
تاپستری به‌صورت سنتی؛ یعنی چله‌کشی و نیز به‌صورت مدرن بدون چله‌کشی طراحی و اجرا می‌شود. بافت‌هایی مانند پارچه، گلیم، قالی و یا ترکیبی خلاقانه از همه این بافت‌ها برای جلوه نهایی این هنر انتخاب می‌شود. تاپستری در انواع لوازم کاربردی منزل می‌تواند با نگاهی کاملاً هنری نمایان گردد. این هنر قابلیت کاربرد در انواع محصولات دکوری، آویزهای دیواری، تابلو، مجسمه، لوستر و حتی مبلمان را دارد، البته ناگفته مشخص است هرکدام از این محصولات به دلیل طراحی و اجرای خاص تاپستری ارزش هنری بالایی دارند.
سبک و مواد مورداستفاده در تاپستری کاملاً آزاد است و به سبک شخصی هنرمند بستگی دارد. در طرح تاپستری های سنتی از الیاف کاربردی نظیر پشم، الیاف کنفی، پنبه‌ای، ابریشم و مانند آن استفاده می‌شده است، ولی با پیشرفت این هنر امروزه مواد مختلفی اعم از کاربردی و غیرکاربردی مانند الیاف مختلف، نوارهای فلزی، سیم، شیشه، چوب، چرم، الیاف گیاهی و غیره در بافت و ساخت تاپستری به کار می‌رود.

ویژگی های دوره

  • تعداد جلسات2 جلسه
  • تاریخ شروع دورهتیر ماه
  • تاریخ پایان دورهتیرماه
  • روز برگزاریپنج شنبه و جمعه
  • ساعات برگزاری10:00 الی 15:00
  • طول جلسات5 ساعت
  • سطح دورهبدون محدودیت سطح
  • گواهینامه پایان دورهدارد
کارشناسی طراحی چاپ پارچه و لباس از دانشگاه الزهرا تهران
گذراندن دوره های طراحی لباس
*تدریس هنر تپستری در " دانشگاه الزهرا " بصورت کلاس های آزاد هنری
*برگزاری ورکشاپ های تپستری در :
1-آکادمی چیدانه ( تیم اجرایی مجله منزل و فعال در زمینه دکوراسیون داخلی )
2-خانه گالری روژه
3-استودیوی شخصی در کرج
*تدریس هنر تپستری در آموزشگا ههای آزاد در تهران ، کرج و همچنین بصورت خصوصی
*فعالیت در گارگاه های چاپ پارچه و رنگرزی نخ
*درحال اماده سازی برگزاری نمایشگاه انفرادی و گروهی در سال 98
*حضور در پروژه ساخت "نماد امیر کبیر" با تکنیک تپستری در " باغ تئاتر تهران"
*حضور در پروژه گروهی سازمان زیبا سازی شهرداری تهران "گل سر" به مدیریت فریبا روفر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *