سنتور

اطلاعات دوره

شهریه:
    آزاد: 480.000 (تومان)
    20 درصد تخفیف: 384.000 (تومان)

مدرس: امیرحسین رئوفی

تعداد جلسات: 8 جلسه, هرجلسه 30 دقیقه

زمان تشکیل کلاس: روزهای سه شنبه ؛ ساعت

پیش بینی تاریخ شروع کلاس: یک هفته پس از ثبت نام

شرح

درباره امیرحسین رئوفی

امیرحسین رئوفی نوازندهٔ سنتور، آهنگساز و مدرّس موسیقی، دانش‌آموختهٔ رتبهٔ اوّل در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسیِ ارشد نوازندگیِ موسیقیِ ایرانی از دانشکدهٔ موسیقی دانشگاه هنر تهران است. آغاز فعّالیت هنریِ او در زمینهٔ نوازندگیِ سنتور از سال ۱۳۸۴ با فراگیری دوره‌های مقدّماتی، متوسّطه و عالی نزد سرکار خانم نسترن هاشمی بوده و در پی آن ردیف‌نوازی و زیبایی‌شناسیِ موسیقیِ دستگاهی را در محضر مجید کیانی (شیوهٔ حبیب سماعی) و دوره‌های تکمیلی را نزد سیامک آقایی آموخت.
ر دانشگاه نیز از تعالیم محمّد علایی (ردیف نوازی- شیوهٔ پرویز مشکاتیان) و سورنا صفاتی بهره‌مند شد. سپس به فراگیریِ دوره‌های تخصّصیِ سنتورنوازیِ معاصر-نوازندگی، آهنگسازی و تنظیم- نزد اردوان کامکار پرداخت که تاکنون نیز ادامه دارد.

شایان ذکر است که این هنرمند در سال ۱۳۹۰ موفّق به دریافت عنوان بهترین آهنگ‌ساز از ششمین جشنوارهٔ سرود و موسیقیِ کانون پرورش فکریِ کودکان و نوجوانان، در سال ۱۳۹۲ موفق به کسب عنوان بهترین نوازندهٔ سنتور از «نخستین جشنوارهٔ موسیقیِ بین دانشگاه های کشور» (به میزبانیِ دانشگاه هنر) و همچنین در سال ۱۳۹۳ موفّق به کسب عنوان بهترین نوازنده از مسابقهٔ کشف استعداد موسیقیِ «صدا آزاد» (به میزبانیِ رادیو جوان) شده است. وی در دی‌ماه سال ۱۳۹۵ به عنوان یکی از برگزیدگان دانشکدهٔ موسیقیِ دانشگاه هنر تهران در تالار رودکی به روی صحنه رفت