اوریگامی تخصصی: هنر تبدیل کاغذ به فرم و حجم های هندسی

ممکن است به اوریگامی یا هنر کاغذ و تا، تنها به چشم تفنن نگاه کنیم، اما در صد سال اخیر این هنر قدیمی اهمیت بسیاری پیدا کرده است.
با استفاده از این تکنیک هنرمندانی از سراسر دنیا دست به تولید آثار هنری با ارزشی زده اند. این آثار که تنها با تا زدن یک کاغذ بدون استفاده از برش و چسب ایجاد شده اند در بزرگترین موزه های جهان خوش می درخشند.
درکنار هنر جنبه های علمی اوریگامی نیز بسیار مورد توجه بوده است. این هنر در طراحی صنعتی، طراحی لباس، طراحی خودرو، صنایع بسته بندی، تولید مبلمان و سازه های تا شونده در معماری به کمک طراحان و هنرمندان آمده است تا به آن ها ایده هایی نوین و خلاق بدهد.
به عنوان نمونه در تبلیغی جذاب و متفاوت کمپانی اسیکس از اوریگامی برای ساخت شخصیت های انیمیشن استفاده کرد. همچنین کمپانی گوگل در سال ۲۰۱۱ لوگوی خود را به شکل اوریگامی در آورد. در مدرسه باوهاوس، جوزف آلبرز و شاگردانش با پژوهش در مورد اوریگامی و تکنیک های کاغذ و تا، شاخص ترین خدمات را در حق این هنر انجام داده اند.
ما نیز در این ورکشاپ اصول بنیادی و مهم اوریگامی را تمرین می کنیم و مدل های مختلفی را می سازیم. این تکنیک ها علاوه بر افزایش تواناییمان در کار با کاغذ درک تازه ای در ایجاد فرم و حجم بدست خواهد داد.

photo_2016-10-29_11-25-07

photo_2016-10-29_11-24-58